5 pozícióban egyszerűen használható: elől befelé néző hordozás, elől kifelé néző hordozás, háton hordozás, oldalt hordozás és ültető pozíció. Megkapta a Nemzetközi Csípődiszplázia Intézet „egészséges-csípő” védjegyét. Az ajánlásnak megfelelő használat mellett, elősegíti a csecsemők egészséges csípőfejlődését.
Tulajdonságok:
– Teljes alátámasztást biztosít a babának, extra deréktámaszt a szülőnek.
– Önállóan ültető pozícióban is használható.
– Levehető, tépőzáras mosható nyálvédő kendővel ellátva.
– 3,5 kg-tól 15 kg-ig használható.
A legegészségesebb testhelyzetet biztosítja babád számára, mert combjai oldalra megtámasztva szétterülnek, miközben a csípője és a térde hajlítva van. Ezt a testhelyzetet béka vagy zsoké pozíciónak nevezzük. Ebben a testhelyzetben a pici csípője stabil helyzetben van. Egyenletesen osztja el babád súlyát a testeden és kényelmes mindkettőtöknek. Kicsid gerincoszlopát is tehermentesíti. Csecsemőd fejének megtámasztását is biztosítja még 6 hónapos kor után is, mert elalhat benne a baba. Csak akkor használd a babahordozót kifelé ültető pozícióban, ha már a kicsi azt igényli. A szembe ültetési testhelyzetben gyermeked hozzád tud bújni, látjátok egymást, ezért biztonságban érzi magát és nem ijed meg.
Kézzel vagy mosógépben 30°C-os vízben, kímélő programon mosható. Függesztve szárítsd. Nem vasalható, tehető szárítógépbe, nem fehéríthető és vegyileg nem tisztítható.
3,5 kg-tól 15 kg-ig használható vagy akár tovább is. Minden hordozási helyzetben ideális, elősegíti az egészséges gerincfejlődést csecsemőkortól kisgyermekkorig. A széles deréktámasz egy teljesen új szintre emeli a kényelmet! A rendkívüli módon kipárnázott vállpántok két irányba állíthatók a tökéletesen testre szabható illeszkedéshez és a háton keresztben megkötve is viselhetők. 15 kg-ig vagy afelett is használható önállóan, ültető pozícióban, azokban a helyzetekben, amikor a babakocsi egyszerűen nem megfelelő. A ClevaMama ergonomikus 5 pozíciós babahordozó tökéletes útitárs.
Pozíciók: 1. Elől befelé néző hordozás. 2. Elől kifelé néző hordozás. 3. Háton hordozás. 4. Oldalt hordozás. 5. Ültető pozíció.
A hordozó részei: 1. Alvás árnyékoló és kapucni. 2. Állítható nyak- és fejtámasz. 3. Nagy szellőző ablak. 4. Ülő rész, mely támogatja a béka/zsoké hordozási pozíciót, a helyes
csípő tartáshoz. 5. Extra lábpárna. 6. Levehető ültető ülés. 7. Levehető nyálvédő kendő. 8. Átlélegző bélés. 9. Tároló zsebek. 10. Széles deréktámaszos övrész. 12. Kétféle módon
rögzíthető vállpánt.
A comb nem támasztja alá a térdizületet. A csípőízületre gyakorolt erők hozzájárulhatnak a csípődiszplázia (csípőficam) kialakulásához.
A combok alátámasztják a térdizületet. A csípőízületre ható erők minimálisak, mivel a lábak oldalra széttártak, alátámasztottak és a csípő stabilabb helyzetben van.
Gyakori kérdések és válaszok
Mi a csípődiszplázia (csípőfi cam) és milyen gyakori?
A csípődiszplázia orvosi kifejezés, a csípőízület instabilitása vagy lazasága. Ez évente több ezer gyermeket érint, és az enyhe instabilitástól a teljes diszlokációig terjed. Minden hat csecsemő közül egynek enyhe mértékű csípő-instabilitása van, ezer esetből 2-3-nak kezelésre is szüksége van. A csípő diszplázia nem egy “születési hiba”, mert semmi sem hiányzik. Ez a lazaság azért van, mert az anyai hormonok segítik, hogy a baba izületei lazák legyenek, és ne sérüljenek a szülésnél. A szülés alatt is ellazulhat, megnyúlhat a csípő. Szerencsére a legtöbb laza csípő természetes módon megszilárdul és megfelelően fejlődik. A megelőzés és a korai diagnózis az egyszerű kezelés alapja, még mielőtt a csípő elcsúszik vagy rossz helyzetben rögzül.
Mi okozza a csípődiszpláziát?
A leggyakoribb oka a születéskor kialakuló laza csípő, ami a normál hormonok miatt történik, mert ezek segítik ellazítani az izületi szalagokat, hogy megkönnyítsék a szülést.
Hajlamosító tényezők: az elsőszülött babáknál (nincs elég hely), lányoknál (lazább izületek), az örökletesség, a farfekvéses szülés, amely megnyújtja a csípőt.
Ha a család egyik tagjának csípődiszpláziája van, a kezelésre szoruló előfordulási esély 5-10% a későbbi gyermekeinél (20-ból 1-2).
Milyen gyakori a csípődiszplázia?
Enyhe csípő-instabilitás nagyon gyakori az újszülötteknél, a tanulmányok szerint hat csecsemőből egynél (15%). A csípődiszplázia vagy diszlokáció kockázata az élet első néhány hónapjában a legnagyobb. A kezelésre szoruló csípődiszplázia ezer gyermekből kb. 2-3-at érint. A csípődiszplázia körülbelül négyszer gyakoribb a lányoknál, mint a fi úknál. Farfekvéssel világra jött babák nagyobb valószínűséggel mutatnak csípő-instabilitást, mint a koponyavégű fekvéssel születettek.
Történt valami a terhességem alatt vagy a szülés során, ami miatt kialakult a csípődiszplázia?
Nem. A terhesség vagy a szülés során nincs különösebb óvintézkedés, amely megakadályozta volna a csípődiszplázia kialakulását.
A csípődiszplázia diagnosztizálható a megszületés előtt?
Nem. A várandósság alatt nincsenek diagnosztikai tesztek, melyek előre jelezhetnék a csípődiszpláziát. Ez egy állapot, amellyel megszületünk, de születés után is kialakulhat.
Mi történik, ha nem kezelik a csípődiszpláziát?
Ha a kezelés a gyermek 2 éves kora utánra csúszik, a csípő deformitása fájdalmas csípőhöz, kacsázó járáshoz, sántításhoz és izomsorvadáshoz vezethet. Amikor nem kezelik egyáltalán, csontritkulás és más csípő-deformitások is kialakulhatnak már fiatal felnőttkorban.